BKT lastikleri için ekstrem arazi mücadelesi yapıyor

BKT lastiklerini olağanüstü zorlu koşullarda kullanmış ve kalitelerini test etmiş olan, ekstrem arazi ATV sporu tutkunu Teksaslı Stephen Fontenot ile yapılan röportaj.

Ne zaman Arazi lastiklerini, düşünsek, aklımıza gelen ilk şey traktör veya damper gibi belirli bir amaca yönelik büyük araçlar olur. Arazi ATV’si sporunu çok seven bir Teksaslı olan Stephen Fontenot, bize Arazi lastiklerinin yalnızca ağır yük içeren çalışmalara uygun olmakla kalmadığını, aynı zamanda eğlencenin ve yeni maceraların da kapısını açabildiğini gösteriyor. BKT lastikleri taşıyan fütüristik tasarımlı ATV’leriyle, Stephen arazi araçlarının sırlarını bizim için ortaya çıkarıyor.

Stephen ile BKT lastikleri arasındaki yakınlık bir yıl önce doğmasına rağmen, Stephen’ın arazi sporları ve araçlarına dair tutkusu çocukluğunda başlamış: “Her şey ben bir çocukken başladı. Amcam beni hep arazi yarışlarına götürürdü, ben de küçük bir çocuk olduğumdan, bu yarışlara bayılırdım.” Bununla birlikte, Stephen yetişkinliğe ilerlerken bu spor da popülerliğini arttırdı: “Bu spor giderek daha fazla sayıda hayranın ilgisini çekerken, benim tutkum ve hevesim de yıllar içinde eş zamanlı olarak büyüdü. Bugünlerde piyasada, tıpkı BKT lastikleri gibi, sürekli artan sayıda ürün bulunuyor ve bunlar her geçen gün daha amaca yönelik ve teknolojik hale geliyor. Bu durum bu sporun da ne kadar geliştiğini gösteriyor,” diyor Stephen.

Neden başka bir üreticinin ürünlerini değil de BKT lastiklerini seçtiği sorulduğunda, Stephen birden fazla neden sunuyor: “BKT lastiklerimin temel avantajı çok yönlü olmaları: En sert yüzeylerde yumuşak olmaları. Hamur karışımları rahat bir sürüş sağlayacak kadar yumuşak ancak aynı zamanda engebeli zeminde en iyi tutuşu sağlayacak kadar sert. Bu lastikler her tür yüzey üstünde harika çekiş sağlıyor. Aşınmaya karşı olağanüstü derecede dayanıklılar, yapışkan çamurda bile kolay temizleme sağlayan derin sırt kanallarıyla harika bir tasarıma sahipler. Bütün bu nedenlerden dolayı bu lastikleri tavsiye ediyorum. Gerçekten çok yönlü bir lastik arıyorsanız, kesinlikle BKT almalısınız.”