BKT Hikayeleri: 350.000 M2’lik Tarım Arazisinde Çalışmak İçin Doğru Ekipmanı Seçmek

Hollanda Steenbergen'de, üç nesildir patates yetiştiren Antonissen Pootaardappelhandel VOF bize tarım arazisini hazırlamak ve arazide çalışmak için neden BKT Flotation lastik serisinin iki yıldızı olan AGRIMAX FORTIS ve RIDEMAX FL 693 M seçtiğini anlatıyor.

Hollanda’nın güneyinde, Belçika sınırı yakınlarındaki Steenbergen’de üç nesildir patates yetiştiren Antonissen ailesinin müthiş (BKT) hikayesi. Bugünlerde şirket kurucusunun genç torunu da birkaç yıl içinde aile işletmesinin koltuğunu devredecek olan babasıyla birlikte çalışıyor.

Antonissen Pootaardappelhandel VOF patates yetiştirdiği 35 hektarlık arazisinde çeşitli boyutlardaki beş traktör, bir kendi yürür pülverizatör ve toprağın işlenmesi, ekim ve hasat süreçlerindeki farklı döngülere bağlı olarak tarlada makinelerle birlikte kullanılan birçok diğer ekipmanın yardımıyla çalışıyor.

İşlenecek yüzey alanının genişliği; performansları, özellikleri ve sürdürülebilir yönetim olasılıkları nedeniyle seçilen araç ve ekipman filosunu da açıklıyor.
Lastiklere gelince, Antonissen filosundaki bazı araçlara BKT ürünleri takmayı, özellikle de traktörlerinden birinde AGRIMAX FORTIS modelinin 600/70 R 30 boyutlu lastiğini ön aksta ve 650/85 R 38 boyutunu arka aksta, RIDEMAX FL 693 M modelini ise 650/55 R 26.5 boyutuyla römorkta kullanmayı tercih etmiş.

“Bir lastikten beklediğim başlıca özellikler arasında,” diyor genç Antonissen, “hem arazide hem de yolda, iyi çekiş ile birlikte sürüş konforu bulunuyor; tabii aynı zamanda, makinenin ağırlığını taşırken toprağa zarar vermeden çalışabilmesi de önemli. Her iki BKT lastiği de kusursuz bir sürüş deneyimi için olağanüstü çekişle birlikte müthiş kullanım özellikleri ve kusursuz konfor sağlıyor.”

Antonissen’in seçtiği modeller, yani traktör için AGRIMAX FORTIS ve römork için RIDEMAX FL 693 M, BKT’nin kusursuz yayılma kapasitesine sahip ve bu sayede zeminde çok daha az sıkışmaya neden olan Flotation serisine ait ürünler. Sağlam yapısı sayesinde, bu lastikler virajlarda veya diğer manevralarda mükemmel çekişi ve üstün kavramayı garantiliyor. Sırtın özel tasarımı, her türlü arazide sağlam yol tutuşu sunarken, lastiğe kusursuz bir kendi kendini temizleme kabiliyeti sağlıyor.

AGRIMAX FORTIS, tüm toprak hazırlığı, ekim ve bakım işlemleri için idealdir. Güçlü 4WD traktörler için tasarlanan lastik; zorlu arazide bile kusursuz çekiş, müthiş yayılma kabiliyeti ve bu sayede toprakta daha az sıkıştırma ve yakıttan tasarrufun yanı sıra daha az çevre emisyonu anlamına gelen düşük yuvarlanma direnci sağlar.

RIDEMAX FL 693 M ise tarım römorkları, tankerler ve yayıcılarda kullanım için tasarlanmıştır. Sırtın benzersiz tasarımı sayesinde, yolda günlük hareket ve karma kullanım için ideal çözümdür; lastik baskısının genişliği ağırlığın arazide kusursuz yayılımını sağlayarak toprak sıkıştırmayı sınırlar ve daha fazla yük kapasitesine imkan tanır. Son olarak, radyal Tamamen Çelik yapı, yüksek seviyede dayanıklı çelik kuşaklarla birlikte, maksimum sertlik ve sabitleme sunar.

Antonissen, sözlerine “BKT’yi seçtik, çünkü lastikleri yüksek, geniş ve mükemmel boyutlarda sunuluyor,” diye devam ediyor. “Düşük basınç teknolojisini temel alan IF teknolojisi, çekişten ödün vermeden geniş bir destek tabanı oluşturmayı mümkün kılıyor. Ek olarak, BKT bir aracın ön ve arka lastiklerini eşleştirme konusunda büyük deneyime sahip ve bence lastiğin araç boyutuna uyum sağlaması çok önemli. Günümüzde lastikler yüksek olmak, daha basınç odaklı hareket etmek ve böylece traktörün ağırlığıyla baş etmek zorunda.”

Bunlar, Antonissen ailesinin dile getirdiği ve BKT’nin ürün araştırmaya ve geliştirmeye bağlılığının yanı sıra müşterilerini dinlemesi sayesinde karşılamayı başardığı ihtiyaçlardı.

Bugün, doğrudan ve açık diyaloğun bir işareti olarak dünya çapında kullanıcıların ilk elden anlattıklarıyla zenginleşen sanal kitabımız BKT Hikayeleri’nin yeni, bambaşka bir sayfası daha yazılmış oldu.
Günlük işlerin basit hikayesini anlatan BKT sanal bir yolculuğa çıkmamızı sağlıyor, profesyonel paylaşım ve büyüme için değerli fırsatları keşfetmeye davet ediyor.