BKT, Caterpillar Tarafından Sqep Altın Sertifikası İle Ödüllendirildi

Caterpillar, BKT’nin Bhuj tesisini, işlemlerinde kalite ve denetim bakımından en üst düzeyleri başarma konusunda yıl boyunca öne çıkan tedarikçilere verilen önemli bir ödül olan SQEP (Tedarikte Üstün Kalite Süreci) Altın sertifikası ile ödüllendirdi.

BKT’nin halihazırda hakim firması olan Bhuj üretim tesisi için bu, harika bir başarı. 2015’de açılan Bhuj, Grubun en yenilikçi fabrikalarından birisi: çalışanlarını desteklemek için hem üretim varlığı hem de altyapı bakımından otonom ve son teknoloji ile donatılmış bir tesis.

CAT araçları için EARTHMAX serisi radyal lastikler bu tesiste üretiliyor. Bu lastikler, damperli kamyonlar, tekerlekli yükleyiciler, dozerler, greyderler ve bazı çok amaçlı taşıtlar için daha iyi şasi yükü dağılımı sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, EARTHMAX serisindeki lastikler, bu ürünlerin gövdesine uygun direnci ve daha iyi şasi yükü dağılımını sağlayan Tam Çelik yapılarıyla da öne çıkmaktadır.

BKT’nin aldığı SQEP Altın sertifikası, yalnızca Hintli çok uluslu grubun lojistiğe ve yenilikçi, yüksek kaliteli ürün serilerine olan bağlılığını ödüllendirmekle kalmıyor, aynı zamanda gelecekte daha da güçlü sinerjilerin ve ortaklıkların temelini oluşturarak Caterpillar ve BKT arasındaki başarılı iş birliğinin de bir onayı niteliğinde görünüyor.

Bu sertifika BKT için çok şey ifade ediyor – diyor Arvind Poddar, BKT Başkanı ve Genel Müdürü Caterpillar’dan bu prestijli ödülü aldığımız için gurur duyuyoruz ve önümüzdeki yıllarda hem müşterilerimiz için yüksek standartlarımızı ve performansımızı sürdürmeyi hem de sürekli gelişerek daha da ilerlemeyi umuyoruz: BKT’nin yolculuğu, sürekli gelişim ve kalkınma ile ilerler.”