Başak Traktör “Traktör Arena” yarışmasına sponsor oldu

Başak Traktör'ün sponsorluğunda gerçekleşecek Traktör Arena Düello'nun parkurlarında yarışmacılar Başak marka traktörler ile yarışacaklar. Bereket Tv’de yayınlanan Traktör Arena kayıtları başladı. Yılın Çiftçisi olmak için www.traktorarena.com adresine 09 Mart tarihine kadar başvurabilecek.

Traktör Arena, Türk çiftçisinin yarışma tutkusunu profesyonel bir ortamda eğlence ile birleştiren, çiftçiler arasındaki tatlı rekabeti sergileyen ve kullanıcıların yeteneklerini ispat edebilecekleri bir yarışma. Seyircilerin aşina olduğu yarışma programlarının, tarımın ihtiyaç duyduğu işlerle harmanlanması sonucu ortaya çıkan, eğlenceli olduğu kadar traktör kullanım tekniğinin ve yeteneklerinin ön plana çıktığı, traktörün başrol oyuncusu olduğu tarım kesiminde oldukça ilgi uyandıran ve kıyasıya rekabete yol açan bir formata sahip.

Yarışmacılar 3 farklı etapta yarışacak

Türkiye’nin 53 farklı il, 180 farklı ilçe ve köyünden toplamda 200 yarışmacı ile ilkini gerçekleştirilen yarışma bu yıl da ilgi ile takip edilecek. Yarışmacılar Ters Dümen “Acemi Parkuru”, Balya Taşıma “Yetenek Parkuru” ve Römork “Performans Parkuru” olmak üzere 3 farklı etapta yarışacaklar.

Konuyla ilgili olarak Başak Traktör Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Bayramoğlu “Bu yıl Traktör Arena yarışması Başak Traktör ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek. “Yılın Başak Çiftçisi”nin seçileceği yarışma başvuruları başladı. Tüm çiftçilerimizi bu heyecana ortak olmaya davet ediyoruz.’ dedi.