Anadolu Landini Globe serisi Burtarım’da çiftçilerle buluştu

Anadolu Motor ve İtalyan traktör üreticisi Argo Tractors’ün ortaklığı ile kurulan Anadolu Landini, 9 – 13 Ekim tarihleri arasında Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’ndaki standında Landini yerli üretim Globe serisi traktörlerini çiftçilerin beğenisine sunuyor.

Anadolu Landini Bursa Tarım Fuarı’nda Şekerpınar Kocaeli tesislerinde ürettiği 50 – 80 beygir aralığındaki dört modelden oluşan Globe serisinin tüm modellerini sergiliyor.

Anadolu Landini Genel Müdürü Hayati Kösoğlu; gerek yüksek ziyaretçi sayısı gerekse ürün çeşitliliği ile Türkiye’nin en önemli tarım fuarlarından biri olan Bursa Tarım Fuarı’nda bu yıl da çiftçilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Bursa Tarım Fuarı’nın geçtiğimiz sene Landini Globe modelinin ilk defa tanıtımının yapıldığı fuar olarak kendileri için ayrı bir önemi olduğunu sözlerine ekleyen Kösoğlu sözlerine şöyle devam etti;

“Bursa’da Türkiye şartlarına göre özel tasarlanmış, tarla ve bahçe tarımında çiftçilerin en fazla ihtiyaç duyduğu 50-80 beygir gücündeki Landini’nin üstün performanslı yerli üretim Globe serisinin tüm modellerini sergiliyoruz. Dünyada sadece Şekerpınar tesislerimizde 3 silindire sahip motorlarla ürettiğimiz dört yeni modelden oluşan Globe serisi traktörlerimizle gurur duyuyoruz “ dedi.

Anadolu Landini olarak ürettikleri Globe serisini yurtiçi satışının yanı sıra yurtdışı pazarlara da ihraç edeceklerini belirten Kösoğlu, “Yerli üretim ile hem istihdam ve kapasite kullanımı sağlarken hem de elde edeceğimiz ihracat gelirleriyle de ülke ekonomisine katkıda bulunacağız” dedi. Kösoğlu ayrıca, Landini traktörlerinin düşük yakıt tüketimi ve sağlamlığı ile çiftçilerin beğenisini kazanan, dostlarına tavsiye edecekleri kadar memnun kalıp güven duydukları bir marka olduğunu belirterek; “Biz de Anadolu Landini olarak çiftçilerimizin satış ve satış sonrası hizmetleri ile güvenebileceği en yakın iş ortağıyız” diye sözlerine ekledi.