AMAZONE Schmotzer çapa teknolojisini benimser

Bitki koruma, yüksek verim ve optimum kaliteyi sağlamak için tarımın önemli bir parçası. Artan dünya nüfusu nedeniyle, her iki faktör de gıda arzının sağlanmasında büyük rol oynamaktadır. Bununla birlikte, kimyasal bitki koruma sektörü de gelecekte büyük bir sorunla karşı karşıyadır. Bir yandan direniş sorunu var, diğer yandan artan miktarda yasal düzenleme var.

Bitki korumanın geleceği birçok farklı önlemin birleşiminden oluşur. Bunlar, ekim, ekim, çeşit seçimi, mahsul rotasyonu, yakalanan mahsuller, su altı mahsulleri vb. yöntemlerini içerir. Hasattan sonra, örneğin, gönüllü tahıl ve yabani otların ortaya çıkma oranını en üst düzeye çıkarmak için sığ toprak işleme üzerine büyük önem verilir.

Bu aynı zamanda, anız yetiştiriciliği ile birincil toprak işleme arasındaki mekanik ayıklama için ek bir sığ toprak işleme adımını da getirecektir. Birincil toprak işleme daha yoğun hale gelecek ve pullukların giderek daha fazla kullanılması mümkündür. Ekim sırasında, optimum ekim koşulları ve hassas tohum yerleştirme, fide gelişimini teşvik etmede önemli bir rol oynar. Belirli koşullar altında, daha hızlı bir kanopi kapanması veya hedeflenen ekim için daha dar sıra aralıklarının kullanılması yabani otların büyümesini önlemede önemli bir rol oynayabilir.

Diğer bir yaklaşım, sıralar arasında mekanik ayıklamaya izin vermek için sıra aralığını arttırmaktır. Tahıl çapası organik tarımda kesin bir eğilimdir. Bitki ıslahı gelecekte bitki yetiştiriciliğinde önemli bir rol oynayacaktır. Yetiştirme, hızlı fide gelişimi olan çok sağlıklı çeşitler gerektirir. Tutarlı verimler ve kalite oranının güvencesi, mutlak maksimum verim elde etmekten daha yüksektir. Uzun yıllardır tartışılan “bütünleşik xiulian” konusu giderek daha fazla dikkat çekiyor.

Doğrudan bitki koruma önlemleri, uygulamaya ve mahsullere bağlı olarak her zaman mekanik ve kimyasal bitki koruma karışımını içerecektir, mekanik ayıklama çok hassas kamera ve kontrol teknolojisi nedeniyle artan önem kazanmakta ve bununla ilişkili çalışma oranı artmaktadır. Akıllı bitki koruma sektöründe çapanın artan önemi, AMAZONE’yi Schmotzer çapa teknolojisini benimsemeye ve mekanik bitki koruma alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimlerinden yararlanmaya motive etti.

Çapa ve bant püskürtme kombinasyonu, temizlenen bir bitkiyi kolaylaştırırken, uygulanan bitki koruma maddelerinin% 40 ila 60’ından tasarruf sağlar. Bant püskürtme, çapa ile birlikte bir geçişte veya UX çekilir püskürtücü ve AmaSelect Row meme kontrolü kullanılarak iki aşamalı bir işlemde ikinci adım olarak gerçekleştirilebilir. Bu noktada Schmotzer ve AMAZONE’un avantajları mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir.